Elwood June 11, 2022 Program

Meet Date/Start Time: 6/11/2022 2:00:00 PM
Warm-up Start Time: 6/5/2022 1:30:00 PM

Hello everyone!

Welcome to the Elwood Swim Meet.  The pool is located by the park/school at 106 Rockford St.  There is space in the park to set up tents/canopies.  There will be a concession stand available.  Warm-ups will begin at 8:00 with a coaches/timers/DQ meeting around 8:45.  The meet will begin at 9:00.  Reminder, each town will need to provide two timers.  Looking forward to a great meet!

 

 


Meet Entries

Event Team Name Type
1 08 & Under Female 100 Long Free
1 MI Amelia Collins
2 08 & Under Male 100 Long Free
2 No swimmers in this event
3 10 & Under Female 100 Long Free
3 MI Addalea Jordan
3 CZ Camryn Shoemaker
3 MI Kennedy Eckhardt
3 MI Natalie Ramos EX-Wall
3 MI Gemma Fritson
3 MI Emery Maas EX
3 CZ Reagan Chrisinger
4 10 & Under Male 100 Long Free
4 CZ Tucker Brill
4 MI Brody Casper
4 CZ Samuel Ross
4 MI Liam Collins EX
5 12 & Under Female 200 Long Free
5 CZ Audrey Baker
6 12 & Under Male 200 Long Free
6 MI Frank Kovacs
6 CZ Carson Favinger
7 14 & Under Female 200 Long Free
7 MI Adalle Banzhaf-Diaz
7 MI Alessandra Banzhaf-Diaz
8 14 & Under Male 200 Long Free
8 EL Brody Diefenbaugh
9 18 & Under Female 200 Long Free
9 MI Mollie Runions
9 CZ Jorja Yocom EX
9 High School Female 200 Long Free
9 No swimmers in this event
10 18 & Under Male 200 Long Free
10 No swimmers in this event
10 High School Male 200 Long Free
10 No swimmers in this event
11 19 & Over Female 200 Long Free
11 No swimmers in this event
12 19 & Over Male 200 Long Free
12 No swimmers in this event
13 30 & Over Female 100 Long Free
13 No swimmers in this event
14 30 & Over Male 100 Long Free
14 No swimmers in this event
15 08 & Under Female 100 Medley Relay
15 No swimmers in this event
16 08 & Under Male 100 Medley Relay
16 No swimmers in this event
16-C 08 & Under Co-Ed 100 Medley Relay
16-C No swimmers in this event
17 10 & Under Female 100 Medley Relay
17 CZ Cozad Pink
17 MI Minden B
18 10 & Under Male 100 Medley Relay
18 CZ Cozad Orange
18 CZ Cozad Yellow
18-C 10 & Under Co-Ed 100 Medley Relay
18-C No swimmers in this event
19 12 & Under Female 100 Medley Relay
19 EL EL-1
19 MI Minden C
20 12 & Under Male 100 Medley Relay
20 No swimmers in this event
20-C 12 & Under Co-Ed 100 Medley Relay
20-C No swimmers in this event
21 14 & Under Female 100 Medley Relay
21 No swimmers in this event
22 14 & Under Male 100 Medley Relay
22 CZ Cozad Red
22 EL EL-2
22-C 14 & Under Co-Ed 100 Medley Relay
22-C No swimmers in this event
23 18 & Under Female 100 Medley Relay
23 CZ Cozad Peach
23 MI Minden A
24 18 & Under Male 100 Medley Relay
24 EL EL-3
24-C 18 & Under Co-Ed 100 Medley Relay
24-C No swimmers in this event
24-C High School Co-Ed 100 Medley Relay
24-C No swimmers in this event
25 OPEN Female 100 Medley Relay
25 No swimmers in this event
26 OPEN Male 100 Medley Relay
26 MI Minden A
26-C OPEN Co-Ed 100 Medley Relay
26-C CZ Cozad Green
26-C EL EL-4
27 30 & Over Female 100 Medley Relay
27 No swimmers in this event
28 30 & Over Male 100 Medley Relay
28 No swimmers in this event
28-C 30 & Over Co-Ed 100 Medley Relay
28-C No swimmers in this event
29 08 & Under Female 25 Butterfly
29 CZ Lucy Hanna
30 08 & Under Male 25 Butterfly
30 No swimmers in this event
31 10 & Under Female 25 Butterfly
31 CZ Kelsey Favinger
31 CZ Reagan Chrisinger
31 MI Addalea Jordan
31 CZ Gretchen Guerra
32 10 & Under Male 25 Butterfly
32 CZ Landry Ide
32 CZ Myles Heimann EX
32 CZ Cody Mraz
32 CZ Grayden Guerra
32 CZ Tucker Brill EX
32 CZ Jackson Smith
32 CZ Jax Yocom
32 CZ Benjamin Hanna EX
33 12 & Under Female 50 Butterfly
33 CZ Rylee Nelsen EX
34 12 & Under Male 50 Butterfly
34 MI Frank Kovacs
34 CZ Carson Favinger EX
35 14 & Under Female 50 Butterfly
35 MI Adalle Banzhaf-Diaz
35 EL Kara Brockman
36 14 & Under Male 50 Butterfly
36 CZ Myles Ide
36 EL Karter Tilson
36 EL Jake Redwine
37 18 & Under Female 50 Butterfly
37 CZ Jorja Yocom
37 High School Female 50 Butterfly
37 No swimmers in this event
38 18 & Under Male 50 Butterfly
38 EL Bryce Reiners
38 High School Male 50 Butterfly
38 No swimmers in this event
39 19 & Over Female 50 Butterfly
39 No swimmers in this event
40 19 & Over Male 50 Butterfly
40 No swimmers in this event
41 30 & Over Female 25 Butterfly
41 SV Mandy Rogers
42 30 & Over Male 25 Butterfly
42 EL Tom Martin
43 08 & Under Female 50 Freestyle
43 CZ Lucy Hanna
43 MI Amelia Collins
43 CZ Halsey Nelsen
43 CZ Baylee Brill
43 CZ Maisey Robertson
43 MI Tatum Eckhardt WALL
43 EL Emily Edwards WALL
43 EL Harmony Clouse
43 EL Maizey Moler WALL
44 08 & Under Male 50 Freestyle
44 MI Noah Casper WALL
44 CZ Carsten Baker
45 10 & Under Female 50 Freestyle
45 CZ Kelsey Favinger EX
45 MI Addalea Jordan
45 CZ Reagan Chrisinger EX
45 CZ Camryn Shoemaker
45 EL Lilly Shutts
45 MI Kennedy Eckhardt
45 MI Clarissa Ramos WALL
45 MI Gemma Fritson
45 MI Natalie Ramos WALL
45 MI Emery Maas
45 MI Willow Philippi
45 CZ Chloe Russell
45 CZ Ellie Russell
46 10 & Under Male 50 Freestyle
46 MI Brody Casper
46 CZ Myles Heimann
46 CZ Tucker Brill
46 CZ Samuel Ross EX
46 CZ Landry Ide EX
46 MI Liam Collins
46 CZ Cody Mraz
46 CZ Benjamin Hanna
46 CZ Grayden Guerra
46 CZ Jackson Smith EX
46 CZ Max Bazata
46 CZ Jax Yocom EX
47 12 & Under Female 100 Freestyle
47 CZ Audrey Baker
47 EL Hailey Edwards
47 CZ Rylee Nelsen
47 MI Aclynn Osterbuhr
47 EL Adyson Redwine
48 12 & Under Male 100 Freestyle
48 CZ Koehn Baker
48 MI Frank Kovacs EX
48 CZ Carson Favinger
48 MI Dayne Porter
49 14 & Under Female 100 Freestyle
49 CZ Samantha Roberts
49 MI Alessandra Banzhaf-Diaz EX
49 MI Adalle Banzhaf-Diaz
49 EL Kara Brockman
50 14 & Under Male 100 Freestyle
50 CZ Myles Ide
50 EL Collin Shutts
50 CZ Alex Favela
50 EL Karter Tilson
51 18 & Under Female 100 Freestyle
51 MI Mollie Runions
51 EL Mickala Clouse
51 High School Female 100 Freestyle
51 No swimmers in this event
52 18 & Under Male 100 Freestyle
52 EL Gavin Tilson
52 EL Bryce Reiners
52 High School Male 100 Freestyle
52 No swimmers in this event
53 19 & Over Female 100 Freestyle
53 No swimmers in this event
54 19 & Over Male 100 Freestyle
54 No swimmers in this event
55 30 & Over Female 50 Freestyle
55 No swimmers in this event
56 30 & Over Male 50 Freestyle
56 No swimmers in this event
57 08 & Under Female 25 Backstroke
57 CZ Lucy Hanna
57 EL Reese Cunningham
57 CZ Maisey Robertson
57 MI Amelia Collins EX
57 CZ Halsey Nelsen
57 CZ Baylee Brill
57 EL Harmony Clouse
57 CZ Hailey Sladek
57 CZ Gabrielle Caraway
57 CZ Palmer Wilkins
57 EL Emily Edwards WALL
57 CZ Michelle Mcardle
57 EL Symphony Clouse WALL
57 EL Maizey Moler WALL
57 CZ Maecyn Chrisinger
57 MI Tatum Eckhardt WALL
58 08 & Under Male 25 Backstroke
58 SV Gideon Aerni
58 CZ Gabe Bazata
58 CZ James Ross
58 CZ Carsten Baker
58 CZ Mack Robertson
58 MI Noah Casper WALL
58 EL Crew Tilson
59 10 & Under Female 25 Backstroke
59 EL Lilly Shutts
59 SV Addilynn Aerni
59 SV Hattie Rice
59 CZ Gretchen Guerra
59 CZ Camryn Shoemaker EX
59 MI Natalie Ramos WALL
59 MI Kennedy Eckhardt
59 EL Marjorie Koopman WALL
59 MI Gemma Fritson
59 MI Clarissa Ramos WALL
59 MI Emery Maas
59 MI Willow Philippi
59 CZ Chloe Russell
59 CZ Ellie Russell
59 CZ Ivy Russell
59 EL Harper Fries
59 EL Riggin Cole
59 EL Serenita Schnacker
60 10 & Under Male 25 Backstroke
60 CZ Myles Heimann
60 MI Brody Casper EX
60 CZ Grayden Guerra
60 CZ Jackson Smith
60 MI Liam Collins
60 CZ Benjamin Hanna
60 CZ Max Bazata
60 EL Bentley Schnacker
61 12 & Under Female 50 Backstroke
61 SV Riley Aerni
61 EL Hailey Edwards
61 MI Aclynn Osterbuhr
61 CZ Rylee Nelsen
61 EL Lauren Cunningham
61 SV Hadleigh Wasenius
62 12 & Under Male 50 Backstroke
62 CZ Koehn Baker
62 SV Wyatt Rice
62 EL Troubadaur Moler
62 MI Lucas Collins
62 MI Dayne Porter
63 14 & Under Female 50 Backstroke
63 MI Alessandra Banzhaf-Diaz EX
63 CZ Samantha Roberts EX
63 EL Zailey Moler
64 14 & Under Male 50 Backstroke
64 EL Collin Shutts
64 CZ Alex Favela
64 SV Jacob Rice
65 18 & Under Female 50 Backstroke
65 CZ Jorja Yocom EX
65 High School Female 50 Backstroke
65 No swimmers in this event
66 18 & Under Male 50 Backstroke
66 No swimmers in this event
66 High School Male 50 Backstroke
66 No swimmers in this event
67 19 & Over Female 50 Backstroke
67 No swimmers in this event
68 19 & Over Male 50 Backstroke
68 No swimmers in this event
69 30 & Over Female 25 Backstroke
69 CZ Anne Burkholder
70 30 & Over Male 25 Backstroke
70 MI Nick Collins
71 10 & Under Female 200 Free Relay
71 No swimmers in this event
72 10 & Under Male 200 Free Relay
72 No swimmers in this event
72-C 10 & Under Co-Ed 200 Free Relay
72-C No swimmers in this event
73 14 & Under Female 200 Free Relay
73 EL EL-5
74 14 & Under Male 200 Free Relay
74 No swimmers in this event
74-C 14 & Under Co-Ed 200 Free Relay
74-C No swimmers in this event
75 OPEN Female 200 Free Relay
75 No swimmers in this event
76 OPEN Male 200 Free Relay
76 EL EL-7
76-C OPEN Co-Ed 200 Free Relay
76-C No swimmers in this event
76-C High School Co-Ed 200 Free Relay
76-C No swimmers in this event
77 30 & Over Female 200 Free Relay
77 No swimmers in this event
78 30 & Over Male 200 Free Relay
78 No swimmers in this event
78-C 30 & Over Co-Ed 200 Free Relay
78-C No swimmers in this event
79 08 & Under Female 25 Breaststroke
79 MI Amelia Collins
80 08 & Under Male 25 Breaststroke
80 No swimmers in this event
81 10 & Under Female 25 Breaststroke
81 MI Addalea Jordan EX
81 CZ Gretchen Guerra EX
81 MI Kennedy Eckhardt EX
81 MI Natalie Ramos EX
81 MI Clarissa Ramos EX
81 SV Hattie Rice
81 CZ Kelsey Favinger EX
81 MI Willow Philippi EX
81 CZ Camryn Shoemaker EX
82 10 & Under Male 25 Breaststroke
82 CZ Landry Ide
82 CZ Jax Yocom
82 CZ Samuel Ross
82 CZ Jackson Smith EX
82 MI Liam Collins EX
82 CZ Tucker Brill EX
82 MI Brody Casper EX
82 CZ Cody Mraz EX
83 12 & Under Female 50 Breaststroke
83 SV Riley Aerni
83 EL Lauren Cunningham
83 SV Hadleigh Wasenius
83 EL Adyson Redwine
83 MI Aclynn Osterbuhr EX
83 EL Hailey Edwards
84 12 & Under Male 50 Breaststroke
84 MI Dayne Porter EX
84 EL Troubadaur Moler
84 SV Wyatt Rice
85 14 & Under Female 50 Breaststroke
85 MI Alessandra Banzhaf-Diaz
85 CZ Samantha Roberts
85 MI Adalle Banzhaf-Diaz EX
86 14 & Under Male 50 Breaststroke
86 EL Brody Diefenbaugh
86 SV Jacob Rice
86 CZ Myles Ide EX
87 18 & Under Female 50 Breaststroke
87 CZ Jorja Yocom
87 MI Mollie Runions EX
87 EL Mickala Clouse
87 EL Brooke Brockman
87 High School Female 50 Breaststroke
87 No swimmers in this event
88 18 & Under Male 50 Breaststroke
88 EL Gavin Tilson
88 EL Bryce Reiners
88 High School Male 50 Breaststroke
88 No swimmers in this event
89 19 & Over Female 50 Breaststroke
89 No swimmers in this event
90 19 & Over Male 50 Breaststroke
90 No swimmers in this event
91 30 & Over Female 25 Breaststroke
91 No swimmers in this event
92 30 & Over Male 25 Breaststroke
92 MI Nick Collins
93 08 & Under Female 25 Short Free
93 MI Amelia Collins EX
93 CZ Lucy Hanna EX
93 EL Harmony Clouse
93 EL Reese Cunningham
93 CZ Halsey Nelsen
93 CZ Baylee Brill
93 CZ Palmer Wilkins
93 MI Tatum Eckhardt WALL
93 CZ Maisey Robertson
93 CZ Gabrielle Caraway
93 CZ Michelle Mcardle
93 EL Symphony Clouse WALL
93 CZ Hailey Sladek
93 CZ Maecyn Chrisinger
94 08 & Under Male 25 Short Free
94 SV Gideon Aerni
94 CZ Gabe Bazata
94 CZ Carsten Baker
94 MI Noah Casper WALL
94 CZ James Ross
94 CZ Mack Robertson
94 EL Crew Tilson
95 10 & Under Female 25 Short Free
95 CZ Kelsey Favinger
95 MI Addalea Jordan EX
95 SV Addilynn Aerni
95 SV Hattie Rice
95 EL Lilly Shutts
95 CZ Reagan Chrisinger
95 MI Kennedy Eckhardt EX
95 CZ Gretchen Guerra EX
95 EL Marjorie Koopman WALL
95 MI Clarissa Ramos WALL
95 MI Gemma Fritson EX
95 MI Natalie Ramos
95 MI Emery Maas
95 MI Willow Philippi
95 CZ Chloe Russell
95 CZ Ellie Russell
95 CZ Ivy Russell
95 EL Harper Fries
95 EL Riggin Cole
95 EL Serenita Schnacker WALL
96 10 & Under Male 25 Short Free
96 MI Brody Casper
96 CZ Myles Heimann
96 CZ Landry Ide EX
96 CZ Samuel Ross
96 CZ Tucker Brill
96 CZ Jackson Smith
96 CZ Cody Mraz EX
96 CZ Benjamin Hanna
96 MI Liam Collins
96 CZ Grayden Guerra EX
96 CZ Max Bazata
96 CZ Jax Yocom EX
96 EL Bentley Schnacker WALL
97 12 & Under Female 50 Short Free
97 CZ Audrey Baker
97 MI Aclynn Osterbuhr
97 EL Lauren Cunningham
97 CZ Rylee Nelsen
97 SV Hadleigh Wasenius EX
97 SV Riley Aerni EX
98 12 & Under Male 50 Short Free
98 CZ Koehn Baker
98 SV Wyatt Rice
98 EL Troubadaur Moler
98 MI Lucas Collins WALL
98 CZ Carson Favinger
98 MI Dayne Porter
99 14 & Under Female 50 Short Free
99 CZ Samantha Roberts
99 MI Adalle Banzhaf-Diaz EX
99 EL Zailey Moler
99 EL Kara Brockman
100 14 & Under Male 50 Short Free
100 CZ Myles Ide EX
100 EL Jake Redwine
100 EL Collin Shutts
100 SV Jacob Rice
100 EL Brody Diefenbaugh
100 CZ Alex Favela
101 18 & Under Female 50 Short Free
101 MI Mollie Runions EX
101 EL Brooke Brockman
101 High School Female 50 Short Free
101 No swimmers in this event
102 18 & Under Male 50 Short Free
102 No swimmers in this event
102 High School Male 50 Short Free
102 No swimmers in this event
103 19 & Over Female 50 Short Free
103 No swimmers in this event
104 19 & Over Male 50 Short Free
104 No swimmers in this event
105 30 & Over Female 25 Short Free
105 CZ Anne Burkholder
105 SV Mandy Rogers
106 30 & Over Male 25 Short Free
106 MI Nick Collins
106 EL Tom Martin
107 08 & Under Female 50 Individual Medley
107 No swimmers in this event
108 08 & Under Male 50 Individual Medley
108 No swimmers in this event
109 10 & Under Female 50 Individual Medley
109 CZ Kelsey Favinger
109 CZ Camryn Shoemaker
109 CZ Reagan Chrisinger EX
109 CZ Gretchen Guerra
110 10 & Under Male 50 Individual Medley
110 CZ Myles Heimann EX
110 CZ Landry Ide
110 CZ Cody Mraz
110 CZ Jax Yocom
110 CZ Samuel Ross EX
111 12 & Under Female 100 Individual Medley
111 CZ Audrey Baker EX
111 EL Adyson Redwine
111 SV Hadleigh Wasenius
111 SV Riley Aerni
112 12 & Under Male 100 Individual Medley
112 CZ Koehn Baker EX
112 MI Frank Kovacs
113 14 & Under Female 100 Individual Medley
113 MI Alessandra Banzhaf-Diaz
114 14 & Under Male 100 Individual Medley
114 CZ Myles Ide
114 EL Jake Redwine
114 EL Karter Tilson
115 18 & Under Female 100 Individual Medley
115 CZ Jorja Yocom
115 MI Mollie Runions
115 EL Mickala Clouse
115 High School Female 100 Individual Medley
115 No swimmers in this event
116 18 & Under Male 100 Individual Medley
116 EL Gavin Tilson
116 High School Male 100 Individual Medley
116 No swimmers in this event
117 19 & Over Female 100 Individual Medley
117 No swimmers in this event
118 19 & Over Male 100 Individual Medley
118 No swimmers in this event
119 30 & Over Female 50 Individual Medley
119 SV Mandy Rogers
120 30 & Over Male 50 Individual Medley
120 No swimmers in this event
121 08 & Under Female 100 Free Relay
121 CZ Cozad Turquoise
121 CZ Cozad Purple
122 08 & Under Male 100 Free Relay
122 CZ Cozad Sharks
122-C 08 & Under Co-Ed 100 Free Relay
122-C No swimmers in this event
123 10 & Under Female 100 Free Relay
123 CZ Cozad Pink
123 EL EL-8
123 MI Minden 2
123 MI Minden 3
124 10 & Under Male 100 Free Relay
124 CZ Cozad Orange
124 CZ Cozad Yellow
124-C 10 & Under Co-Ed 100 Free Relay
124-C No swimmers in this event
125 12 & Under Female 100 Free Relay
125 EL EL-9
126 12 & Under Male 100 Free Relay
126 No swimmers in this event
126-C 12 & Under Co-Ed 100 Free Relay
126-C No swimmers in this event
127 14 & Under Female 100 Free Relay
127 No swimmers in this event
128 14 & Under Male 100 Free Relay
128 CZ Cozad Black
128 MI Minden B
128-C 14 & Under Co-Ed 100 Free Relay
128-C No swimmers in this event
129 18 & Under Female 100 Free Relay
129 CZ Cozad Peach
129 MI Minden 1
130 18 & Under Male 100 Free Relay
130 EL EL-10
130-C 18 & Under Co-Ed 100 Free Relay
130-C EL EL-11
130-C High School Co-Ed 100 Free Relay
130-C No swimmers in this event
131 OPEN Female 100 Free Relay
131 CZ Cozad Green
132 OPEN Male 100 Free Relay
132 MI Minden C
132-C OPEN Co-Ed 100 Free Relay
132-C EL EL-12
133 30 & Over Female 100 Free Relay
133 No swimmers in this event
134 30 & Over Male 100 Free Relay
134 No swimmers in this event
134-C 30 & Over Co-Ed 100 Free Relay
134-C No swimmers in this event
Back Home