Indianola June 18, 2022 Program

Meet Date/Start Time: 6/18/2022 2:00:00 PM
Warm-up Start Time: 6/12/2022 1:30:00 PM

Date of Meet: 6/18/2022

Time of Meet: 09:00 AM CDT

Warm-ups Start at: 8:30 AM CDT

 

Welcome everybody to the Indianola Swim Meet!!

 

Our pool is located on the corner of F and 4th street in Indianola. Two blocks North of the highway. Right next to the Indianola Community building. This building will provide restrooms for everybody. 

We have an awning on the south side of the pool which has available bleachers. Any tents should be put up on the South side behind the awning or in the alley on the West side of the pool.  

We will be lining swimmers up in the baby pool and exiting through the main entrance. The main entrance when wet can be slippery. Please have your swimmers watch their speed. 

The Southwest Cheerleaders will be providing concessions. They will have breakfast burritos, cinnamon rolls and various desesrt to my understanding. 

 

Unfortunately due to a family incident I will not be around on Saturday. Members from both Frontier County and Southern Valley are stepping up to assist me. They will be your new meet host and director. 

If you have any questions feel free to email me @ broddm2@gmail.com or text me at 308-340-6381.

Michael Brodd


Meet Entries

Event Team Name Type
1 08 & Under Female 100 Long Free
1 FC Olive Schurr WALL
1 FC Saylor Arends WALL
2 08 & Under Male 100 Long Free
2 FC Rope Garwood WALL
3 10 & Under Female 100 Long Free
3 FC Madelyn Oberg
3 FC Calee Mccorkle
3 FC Jacquelyn Koch
3 FC Paislee Knackstedt
4 10 & Under Male 100 Long Free
4 No swimmers in this event
5 12 & Under Female 200 Long Free
5 FC Amaleigh Utterback
5 FC Coralee Schurr
6 12 & Under Male 200 Long Free
6 FC Traevyn Koch
7 14 & Under Female 200 Long Free
7 IN Juliett Critchfield
8 14 & Under Male 200 Long Free
8 FC Christian Maurer
8 FC Marshall Houser
9 18 & Under Female 200 Long Free
9 No swimmers in this event
9 High School Female 200 Long Free
9 No swimmers in this event
10 18 & Under Male 200 Long Free
10 No swimmers in this event
10 High School Male 200 Long Free
10 No swimmers in this event
11 19 & Over Female 200 Long Free
11 No swimmers in this event
12 19 & Over Male 200 Long Free
12 No swimmers in this event
13 30 & Over Female 100 Long Free
13 No swimmers in this event
14 30 & Over Male 100 Long Free
14 No swimmers in this event
15 08 & Under Female 100 Medley Relay
15 No swimmers in this event
16 08 & Under Male 100 Medley Relay
16 No swimmers in this event
16-C 08 & Under Co-Ed 100 Medley Relay
16-C No swimmers in this event
17 10 & Under Female 100 Medley Relay
17 FC Purple fc
18 10 & Under Male 100 Medley Relay
18 No swimmers in this event
18-C 10 & Under Co-Ed 100 Medley Relay
18-C OB COREY,HARPER,REAGAN,LANDRY
19 12 & Under Female 100 Medley Relay
19 AT 12u 100 Medley Relay
20 12 & Under Male 100 Medley Relay
20 FC Silver fc
20-C 12 & Under Co-Ed 100 Medley Relay
20-C No swimmers in this event
21 14 & Under Female 100 Medley Relay
21 IN IN (AC, ER, JC, MT)
22 14 & Under Male 100 Medley Relay
22 No swimmers in this event
22-C 14 & Under Co-Ed 100 Medley Relay
22-C OB GAGE, HOPE,HARPER,LANDRY
23 18 & Under Female 100 Medley Relay
23 FC Pink fc
24 18 & Under Male 100 Medley Relay
24 FC Black fc
24-C 18 & Under Co-Ed 100 Medley Relay
24-C OB JACQUELYN,BRYANT,MORIAH,ADDISON
24-C High School Co-Ed 100 Medley Relay
24-C No swimmers in this event
25 OPEN Female 100 Medley Relay
25 IN IN (MR, AN, CL, AT)
25 SV Open
26 OPEN Male 100 Medley Relay
26 No swimmers in this event
26-C OPEN Co-Ed 100 Medley Relay
26-C IN IN (BT, MN, ST, MT)
27 30 & Over Female 100 Medley Relay
27 No swimmers in this event
28 30 & Over Male 100 Medley Relay
28 No swimmers in this event
28-C 30 & Over Co-Ed 100 Medley Relay
28-C No swimmers in this event
29 08 & Under Female 25 Butterfly
29 No swimmers in this event
30 08 & Under Male 25 Butterfly
30 No swimmers in this event
31 10 & Under Female 25 Butterfly
31 OB Harper Mathews
31 OB Corey Marcum
31 FC Madelyn Oberg
31 FC Paislee Knackstedt
31 FC Calee Mccorkle
32 10 & Under Male 25 Butterfly
32 No swimmers in this event
33 12 & Under Female 50 Butterfly
33 IN Ellyana Reeder
34 12 & Under Male 50 Butterfly
34 FC Brock Parker
35 14 & Under Female 50 Butterfly
35 AT Ainsley Moses
36 14 & Under Male 50 Butterfly
36 AT Malachi Sayre
37 18 & Under Female 50 Butterfly
37 AT Avery Moses
37 OB Moriah Carman
37 High School Female 50 Butterfly
37 No swimmers in this event
38 18 & Under Male 50 Butterfly
38 No swimmers in this event
38 High School Male 50 Butterfly
38 No swimmers in this event
39 19 & Over Female 50 Butterfly
39 No swimmers in this event
40 19 & Over Male 50 Butterfly
40 No swimmers in this event
41 30 & Over Female 25 Butterfly
41 IN Savanna Thatcher
41 SV Mandy Rogers
42 30 & Over Male 25 Butterfly
42 No swimmers in this event
43 08 & Under Female 50 Freestyle
43 FC Lucy Oberg
43 FC Lilee Mccorkle WALL
43 FC Olive Schurr WALL
44 08 & Under Male 50 Freestyle
44 OB Maddox Mendenhall
44 IN Bruce Thatcher
44 AT Grayson Schilde
44 IN Marcus Nelms
45 10 & Under Female 50 Freestyle
45 OB Harper Mathews
45 OB Corey Marcum
45 FC Jacquelyn Koch
45 AT Jada Wade
45 FC Natilee Mccorkle
45 IN Alexis Cornwell
45 IN Avielle Troutman
45 SV Addilynn Aerni
46 10 & Under Male 50 Freestyle
46 OB Landry Mendenhall
46 AT Judah Sayre
47 12 & Under Female 100 Freestyle
47 OB Hope Carman
48 12 & Under Male 100 Freestyle
48 FC Traevyn Koch
48 FC Dalton Houser
48 IN Aiden Troutman
49 14 & Under Female 100 Freestyle
49 IN Juliett Critchfield
49 AT Ainsley Moses
50 14 & Under Male 100 Freestyle
50 FC Marshall Houser
50 FC Cooper Knackstedt
50 IN Kade Schaffert
51 18 & Under Female 100 Freestyle
51 IN Atleigh Nelms
51 IN Morgan Reeder
51 FC Katlynn Parker
51 AT Haley Parsons
51 High School Female 100 Freestyle
51 No swimmers in this event
52 18 & Under Male 100 Freestyle
52 No swimmers in this event
52 High School Male 100 Freestyle
52 No swimmers in this event
53 19 & Over Female 100 Freestyle
53 No swimmers in this event
54 19 & Over Male 100 Freestyle
54 No swimmers in this event
55 30 & Over Female 50 Freestyle
55 IN Savanna Thatcher
56 30 & Over Male 50 Freestyle
56 No swimmers in this event
57 08 & Under Female 25 Backstroke
57 FC Lucy Oberg
57 FC Lilee Mccorkle WALL
57 FC Olive Schurr
57 IN Margaret Thatcher
57 OB Trenly Townsend
57 AT Rylie Rasmussen
57 FC Saylor Arends WALL
58 08 & Under Male 25 Backstroke
58 SV Gideon Aerni
58 OB Gatlin Williby
58 IN Bruce Thatcher
58 IN Marcus Nelms
58 FC Jaxon Stonerook WALL
58 FC Rope Garwood WALL
59 10 & Under Female 25 Backstroke
59 OB Harper Mathews
59 OB Corey Marcum EX
59 FC Avery Oberg
59 SV Addilynn Aerni
59 SV Hattie Rice
59 IN Alexis Cornwell
59 OB Reagan Williby
59 IN Avielle Troutman
59 FC Natilee Mccorkle
60 10 & Under Male 25 Backstroke
60 No swimmers in this event
61 12 & Under Female 50 Backstroke
61 SV Riley Aerni
61 FC Amaleigh Utterback
61 FC Coralee Schurr
61 SV Hadleigh Wasenius
61 OB Hope Carman
61 AT Addison Schilde
61 AT Dynastie Romme
62 12 & Under Male 50 Backstroke
62 SV Wyatt Rice
62 FC Traevyn Koch
62 FC Brock Parker EX
63 14 & Under Female 50 Backstroke
63 No swimmers in this event
64 14 & Under Male 50 Backstroke
64 SV Jacob Rice
64 AT Malachi Sayre
64 IN Kade Schaffert
65 18 & Under Female 50 Backstroke
65 OB Addison Mathews
65 SV Keira Wasenius
65 IN Candice Lundquist
65 FC Katlynn Parker
65 AT Haley Parsons
65 High School Female 50 Backstroke
65 No swimmers in this event
66 18 & Under Male 50 Backstroke
66 FC Charlie Houser
66 OB Bryant Addleman
66 High School Male 50 Backstroke
66 No swimmers in this event
67 19 & Over Female 50 Backstroke
67 No swimmers in this event
68 19 & Over Male 50 Backstroke
68 No swimmers in this event
69 30 & Over Female 25 Backstroke
69 IN Savanna Thatcher EX
69 IN Margaret Noyes
70 30 & Over Male 25 Backstroke
70 No swimmers in this event
71 10 & Under Female 200 Free Relay
71 FC Fc #7
71 FC Purple. Fc
72 10 & Under Male 200 Free Relay
72 No swimmers in this event
72-C 10 & Under Co-Ed 200 Free Relay
72-C No swimmers in this event
73 14 & Under Female 200 Free Relay
73 No swimmers in this event
74 14 & Under Male 200 Free Relay
74 FC Silver
74-C 14 & Under Co-Ed 200 Free Relay
74-C IN IN (MN, AT, AC, ER)
75 OPEN Female 200 Free Relay
75 IN IN (CL, MR, MT, JC)
75 FC Pink fc
76 OPEN Male 200 Free Relay
76 FC Black fc
76-C OPEN Co-Ed 200 Free Relay
76-C FC Red fc
76-C High School Co-Ed 200 Free Relay
76-C No swimmers in this event
77 30 & Over Female 200 Free Relay
77 No swimmers in this event
78 30 & Over Male 200 Free Relay
78 No swimmers in this event
78-C 30 & Over Co-Ed 200 Free Relay
78-C No swimmers in this event
79 08 & Under Female 25 Breaststroke
79 AT Rylie Rasmussen
79 FC Lucy Oberg EX
80 08 & Under Male 25 Breaststroke
80 AT Grayson Schilde
80 OB Maddox Mendenhall
80 SV Gideon Aerni
81 10 & Under Female 25 Breaststroke
81 OB Reagan Williby
81 AT Jada Wade
81 FC Avery Oberg
81 SV Hattie Rice
81 FC Jacquelyn Koch
81 FC Paislee Knackstedt
81 SV Addilynn Aerni
81 FC Natilee Mccorkle
82 10 & Under Male 25 Breaststroke
82 OB Landry Mendenhall EX
82 AT Judah Sayre
83 12 & Under Female 50 Breaststroke
83 AT Ayla Moses
83 SV Riley Aerni
83 SV Hadleigh Wasenius
83 AT Addison Schilde
83 OB Hope Carman
83 IN Ellyana Reeder
83 AT Dynastie Romme
84 12 & Under Male 50 Breaststroke
84 FC Cooper Parker
84 SV Wyatt Rice
84 IN Aiden Troutman
85 14 & Under Female 50 Breaststroke
85 No swimmers in this event
86 14 & Under Male 50 Breaststroke
86 OB Gage Williby
86 SV Jacob Rice
86 FC Christian Maurer
86 FC Cooper Knackstedt
87 18 & Under Female 50 Breaststroke
87 OB Addison Mathews
87 SV Keira Wasenius
87 IN Atleigh Nelms
87 OB Moriah Carman
87 AT Avery Moses
87 IN Candice Lundquist
87 IN Morgan Reeder
87 High School Female 50 Breaststroke
87 No swimmers in this event
88 18 & Under Male 50 Breaststroke
88 FC Charlie Houser
88 OB Bryant Addleman
88 High School Male 50 Breaststroke
88 No swimmers in this event
89 19 & Over Female 50 Breaststroke
89 No swimmers in this event
90 19 & Over Male 50 Breaststroke
90 No swimmers in this event
91 30 & Over Female 25 Breaststroke
91 SV Lilian Herout
91 IN Savanna Thatcher
91 IN Margaret Noyes
92 30 & Over Male 25 Breaststroke
92 No swimmers in this event
93 08 & Under Female 25 Short Free
93 FC Lucy Oberg
93 FC Saylor Arends WALL
93 FC Lilee Mccorkle WALL
93 IN Margaret Thatcher
93 OB Trenly Townsend WALL
93 AT Rylie Rasmussen
94 08 & Under Male 25 Short Free
94 OB Maddox Mendenhall
94 OB Gatlin Williby
94 SV Gideon Aerni
94 IN Bruce Thatcher
94 AT Grayson Schilde
94 IN Marcus Nelms
94 FC Jaxon Stonerook WALL
94 FC Rope Garwood WALL
95 10 & Under Female 25 Short Free
95 OB Corey Marcum
95 OB Harper Mathews EX
95 FC Madelyn Oberg
95 SV Hattie Rice
95 AT Jada Wade
95 OB Reagan Williby
95 IN Alexis Cornwell
95 IN Avielle Troutman
96 10 & Under Male 25 Short Free
96 OB Landry Mendenhall
96 AT Judah Sayre
97 12 & Under Female 50 Short Free
97 AT Ayla Moses
97 SV Riley Aerni EX
97 IN Ellyana Reeder
97 AT Addison Schilde
97 FC Amaleigh Utterback
97 AT Dynastie Romme
98 12 & Under Male 50 Short Free
98 SV Wyatt Rice
98 FC Dalton Houser
98 FC Cooper Parker
98 FC Brock Parker
98 IN Aiden Troutman
99 14 & Under Female 50 Short Free
99 IN Juliett Critchfield
100 14 & Under Male 50 Short Free
100 FC Christian Maurer
100 AT Malachi Sayre
100 OB Gage Williby
100 SV Jacob Rice
100 IN Kade Schaffert
101 18 & Under Female 50 Short Free
101 OB Addison Mathews
101 IN Atleigh Nelms
101 IN Morgan Reeder
101 IN Candice Lundquist
101 AT Avery Moses
101 FC Katlynn Parker
101 AT Haley Parsons
101 OB Jacquelyn Marshall
101 OB Moriah Carman
101 High School Female 50 Short Free
101 No swimmers in this event
102 18 & Under Male 50 Short Free
102 FC Charlie Houser
102 OB Bryant Addleman
102 High School Male 50 Short Free
102 No swimmers in this event
103 19 & Over Female 50 Short Free
103 No swimmers in this event
104 19 & Over Male 50 Short Free
104 No swimmers in this event
105 30 & Over Female 25 Short Free
105 SV Lilian Herout
105 SV Mandy Rogers
105 IN Margaret Noyes
106 30 & Over Male 25 Short Free
106 No swimmers in this event
107 08 & Under Female 50 Individual Medley
107 No swimmers in this event
108 08 & Under Male 50 Individual Medley
108 IN Bruce Thatcher
109 10 & Under Female 50 Individual Medley
109 FC Avery Oberg
109 OB Corey Marcum EX
109 FC Madelyn Oberg EX
109 FC Calee Mccorkle
109 OB Harper Mathews EX
110 10 & Under Male 50 Individual Medley
110 OB Landry Mendenhall
111 12 & Under Female 100 Individual Medley
111 SV Riley Aerni
111 AT Ayla Moses
111 SV Hadleigh Wasenius
111 FC Coralee Schurr
112 12 & Under Male 100 Individual Medley
112 FC Brock Parker
112 FC Cooper Parker
112 FC Dalton Houser
112 SV Wyatt Rice EX
113 14 & Under Female 100 Individual Medley
113 AT Ainsley Moses
114 14 & Under Male 100 Individual Medley
114 OB Gage Williby
114 FC Cooper Knackstedt
114 SV Jacob Rice EX
114 FC Marshall Houser
115 18 & Under Female 100 Individual Medley
115 SV Keira Wasenius
115 High School Female 100 Individual Medley
115 No swimmers in this event
116 18 & Under Male 100 Individual Medley
116 No swimmers in this event
116 High School Male 100 Individual Medley
116 No swimmers in this event
117 19 & Over Female 100 Individual Medley
117 No swimmers in this event
118 19 & Over Male 100 Individual Medley
118 No swimmers in this event
119 30 & Over Female 50 Individual Medley
119 SV Mandy Rogers
120 30 & Over Male 50 Individual Medley
120 No swimmers in this event
121 08 & Under Female 100 Free Relay
121 FC Fc #7
122 08 & Under Male 100 Free Relay
122 No swimmers in this event
122-C 08 & Under Co-Ed 100 Free Relay
122-C No swimmers in this event
123 10 & Under Female 100 Free Relay
123 FC Purple fc
124 10 & Under Male 100 Free Relay
124 No swimmers in this event
124-C 10 & Under Co-Ed 100 Free Relay
124-C IN IN (MT, BT, MN, AT)
124-C OB MADDOX,GATLIN,TRENLY,COREY
125 12 & Under Female 100 Free Relay
125 AT 12u girls Free
126 12 & Under Male 100 Free Relay
126 FC Silver fc
126-C 12 & Under Co-Ed 100 Free Relay
126-C SV 12 U Co-ed
126-C OB HOPE,HARPER,REAGAN,LANDRY
127 14 & Under Female 100 Free Relay
127 IN IN (MT, JC, ER, AC)
128 14 & Under Male 100 Free Relay
128 No swimmers in this event
128-C 14 & Under Co-Ed 100 Free Relay
128-C OB GAGE, HOPE,HARPER,REAGAN
129 18 & Under Female 100 Free Relay
129 FC Pink fc
130 18 & Under Male 100 Free Relay
130 FC Black fc
130-C 18 & Under Co-Ed 100 Free Relay
130-C OB JACQUELYN,BRYANT,MORIAH,ADDISON
130-C High School Co-Ed 100 Free Relay
130-C No swimmers in this event
131 OPEN Female 100 Free Relay
131 IN IN (ST, CL, MR, AN)
131 SV Open
132 OPEN Male 100 Free Relay
132 No swimmers in this event
132-C OPEN Co-Ed 100 Free Relay
132-C FC Red fc
133 30 & Over Female 100 Free Relay
133 No swimmers in this event
134 30 & Over Male 100 Free Relay
134 No swimmers in this event
134-C 30 & Over Co-Ed 100 Free Relay
134-C No swimmers in this event
Back Home