North Qualifying Meet - Minden Program

Meet Date/Start Time: 7/9/2022 1:30:00 PM
Warm-up Start Time: 7/11/2022 12:45:00 PM

Welcome to the North Qualifying Meet - Minden!

Date of Meet: 7/09/2022 Time of Meet: 08:30 AM CDT Warm-ups Start at: 7:45 AM CDT

The Minden Qualifying meet will start at 8:30 am with warm-ups beginning at 7:45 am. Kearney, Wilcox-Hildreth, and Elm Creek will warm up from 7:45-8:05. Cozad, Elwood, and Gothenburg will warm up from 8:05-8:25. The address of the pool is 508 E. 9th St. Please have swimmers enter through the bath house and exit through the gate in the northwest corner. There will also be a concession stand available in the park. 



Meet Entries

Event Team Name Type
1 08 & Under Female 100 Long Free
1 CZ Halsey Nelsen
1 KY Kree Gideon
1 CZ Maisey Robertson
1 CZ Baylee Brill
1 KY Alice Shevtsov
2 08 & Under Male 100 Long Free
2 KY Simon Jameson
2 CZ Gabe Bazata
2 CZ Carsten Baker
3 10 & Under Female 100 Long Free
3 KY Bridget Lind
3 KY Olivia Frias
3 KY Scarlet Jameson
3 GO Jewel Daum
3 MI Addalea Jordan
3 KY Alexis Eigenberg
3 CZ Camryn Shoemaker
3 CZ Reagan Chrisinger
3 KY Adelyn Blinde
3 MI Kennedy Eckhardt
3 CZ Ellie Russell
3 MI Clarissa Ramos
3 KY Stella Loebig
3 MI Emery Maas
4 10 & Under Male 100 Long Free
4 KY Ivan Hammond
4 KY Ethan Morris
4 CZ Kael Hammerlun
4 MI Brody Casper
4 CZ Myles Heimann
4 CZ Tucker Brill
4 CZ Samuel Ross
4 CZ Benjamin Hanna
4 CZ Max Bazata
5 12 & Under Female 200 Long Free
5 CZ Audrey Baker
5 EC Berkley Reiners
6 12 & Under Male 200 Long Free
6 KY Noah Jameson
6 MI Frank Kovacs
6 CZ Carson Favinger
7 14 & Under Female 200 Long Free
7 GO Amaiya Carlson
7 KY Izzy Svec
7 KY Lily Dietz
7 WH Lizzie Black
7 EL Kara Brockman
7 MI Adalle Banzhaf-Diaz
8 14 & Under Male 200 Long Free
8 KY Tristan Lind
8 EL Brody Diefenbaugh
8 EL Karter Tilson
8 CZ Alex Favela
9 18 & Under Female 200 Long Free
9 CZ Jorja Yocom
9 EC Kynadi Dallmann
9 EC Brie Purdy
9 MI Mollie Runions
9 WH Reagan Johnson
9 High School Female 200 Long Free
9 KY Anai Aguirre
10 18 & Under Male 200 Long Free
10 MI Ian Sinsel
10 EL Aidan Shutts
10 High School Male 200 Long Free
10 WH Zebediah Black
11 19 & Over Female 200 Long Free
11 WH Meadow Kruback
12 19 & Over Male 200 Long Free
12 WH Dustin Johnson
13 30 & Over Female 100 Long Free
13 No swimmers in this event
14 30 & Over Male 100 Long Free
14 No swimmers in this event
15 08 & Under Female 100 Medley Relay
15 CZ Cozad Turquoise
16 08 & Under Male 100 Medley Relay
16 No swimmers in this event
16-C 08 & Under Co-Ed 100 Medley Relay
16-C No swimmers in this event
17 10 & Under Female 100 Medley Relay
17 KY KY-A
17 CZ Cozad Pink
17 MI Minden F
18 10 & Under Male 100 Medley Relay
18 CZ Cozad Orange
18 CZ Cozad Yellow
18-C 10 & Under Co-Ed 100 Medley Relay
18-C No swimmers in this event
19 12 & Under Female 100 Medley Relay
19 EC EC
20 12 & Under Male 100 Medley Relay
20 No swimmers in this event
20-C 12 & Under Co-Ed 100 Medley Relay
20-C EL EL-5
21 14 & Under Female 100 Medley Relay
21 KY KY-A
21 WH Eels
22 14 & Under Male 100 Medley Relay
22 CZ Cozad Red
22-C 14 & Under Co-Ed 100 Medley Relay
22-C GO 22-GO-CO
23 18 & Under Female 100 Medley Relay
23 CZ Cozad Peach
23 MI Minden A
24 18 & Under Male 100 Medley Relay
24 EL EL-24
24-C 18 & Under Co-Ed 100 Medley Relay
24-C No swimmers in this event
24-C High School Co-Ed 100 Medley Relay
24-C WH Catfish
24-C KY KY-A
24-C KY KY-B
25 OPEN Female 100 Medley Relay
25 GO 25-GO
26 OPEN Male 100 Medley Relay
26 No swimmers in this event
26-C OPEN Co-Ed 100 Medley Relay
26-C EL EL-6
26-C MI Minden B
26-C WH Trout
27 30 & Over Female 100 Medley Relay
27 No swimmers in this event
28 30 & Over Male 100 Medley Relay
28 No swimmers in this event
28-C 30 & Over Co-Ed 100 Medley Relay
28-C No swimmers in this event
29 08 & Under Female 25 Butterfly
29 CZ Lucy Hanna
29 EL Harmony Clouse
30 08 & Under Male 25 Butterfly
30 KY Simon Jameson
31 10 & Under Female 25 Butterfly
31 CZ Kelsey Favinger
31 KY Aurora Trenkle
31 CZ Reagan Chrisinger
31 CZ Gretchen Guerra
31 MI Kennedy Eckhardt
32 10 & Under Male 25 Butterfly
32 KY Ivan Hammond
32 CZ Landry Ide
32 GO Audric Carlson
32 CZ Grayden Guerra
32 CZ Cody Mraz
32 CZ Benjamin Hanna
32 CZ Jax Yocom
33 12 & Under Female 50 Butterfly
33 WH Makynna Ortiz
33 EL Berkley Reiners
33 CZ Rylee Nelsen
34 12 & Under Male 50 Butterfly
34 GO Landon Feather
34 CZ Carson Favinger
34 MI Frank Kovacs
35 14 & Under Female 50 Butterfly
35 WH Lizzie Black
35 KY Lily Dietz
35 EC Alex Erickson
35 MI Adalle Banzhaf-Diaz
35 EL Kara Brockman
36 14 & Under Male 50 Butterfly
36 CZ Myles Ide
37 18 & Under Female 50 Butterfly
37 CZ Jorja Yocom
37 EC Brie Purdy
37 EL Mickala Clouse
37 High School Female 50 Butterfly
37 KY Maggie Trenkle
37 KY Laura Dietz
38 18 & Under Male 50 Butterfly
38 EL Bryce Reiners
38 High School Male 50 Butterfly
38 No swimmers in this event
39 19 & Over Female 50 Butterfly
39 GO Madeline Jorgenson
40 19 & Over Male 50 Butterfly
40 No swimmers in this event
41 30 & Over Female 25 Butterfly
41 No swimmers in this event
42 30 & Over Male 25 Butterfly
42 EL Tom Martin
43 08 & Under Female 50 Freestyle
43 EL Harmony Clouse
43 CZ Baylee Brill
43 MI Tatum Eckhardt
43 KY Kree Gideon
44 08 & Under Male 50 Freestyle
44 EL Crew Tilson
44 KY Converse Svec
44 MI Noah Casper
45 10 & Under Female 50 Freestyle
45 KY Bridget Lind
45 GO Jewel Daum
45 WH Audrina Henery
45 EC Leah Erickson
45 MI Kennedy Eckhardt
45 EC Londyn Bogulsaw
45 MI Willow Philippi
45 MI Clarissa Ramos
45 MI Gemma Fritson
45 MI Natalie Ramos
45 MI Emery Maas
46 10 & Under Male 50 Freestyle
46 GO Audric Carlson
46 KY Ivan Hammond
46 MI Brody Casper
46 WH Jesse Ortiz
47 12 & Under Female 100 Freestyle
47 KY Allison Dietz
47 EC Willow Burkey
47 GO Rachel Miller
47 WH Ayva Bendorf
47 EL Hailey Edwards
47 EC Berlyn Boguslaw
47 EC Gabby Limbach
48 12 & Under Male 100 Freestyle
48 CZ Koehn Baker
48 GO Landon Feather
48 WH Hunter Casper
49 14 & Under Female 100 Freestyle
49 GO Amaiya Carlson
49 KY Jasmin Aguirre
49 EC Addison Snover
49 WH Chloe Johnson
49 CZ Samantha Roberts
49 MI Emory Porter
49 MI Alessandra Banzhaf-Diaz
50 14 & Under Male 100 Freestyle
50 KY Tristan Lind
50 GO Axel Jorgenson
50 EL Collin Shutts
50 CZ Alex Favela
51 18 & Under Female 100 Freestyle
51 EC Kynadi Dallmann
51 MI Mollie Runions
51 WH Reagan Johnson
51 High School Female 100 Freestyle
51 KY Anai Aguirre
52 18 & Under Male 100 Freestyle
52 WH Ethan Kruback
52 MI Ian Sinsel
52 EL Gavin Tilson
52 High School Male 100 Freestyle
52 WH Russell Dietzz
53 19 & Over Female 100 Freestyle
53 WH Meadow Kruback
54 19 & Over Male 100 Freestyle
54 No swimmers in this event
55 30 & Over Female 50 Freestyle
55 KY Amy Eigenberg
56 30 & Over Male 50 Freestyle
56 WH Dustin Johnson
56 WH Brandon Schindler
57 08 & Under Female 25 Backstroke
57 CZ Lucy Hanna
57 KY Juliet Norton
57 EL Reese Cunningham
57 CZ Halsey Nelsen
57 CZ Palmer Wilkins
57 CZ Maisey Robertson
57 CZ Quinn Smith
57 CZ Gabrielle Caraway
57 KY Alice Shevtsov
57 EL Emily Edwards
57 CZ Hailey Sladek
57 KY Kree Gideon
57 MI Tatum Eckhardt
57 CZ Maecyn Chrisinger
57 EL Symphony Clouse
57 EL Maizey Moler
57 CZ Michelle Mcardle
58 08 & Under Male 25 Backstroke
58 KY Simon Jameson
58 KY Owen Morris
58 EL Crew Tilson
58 CZ Carsten Baker
58 KY Converse Svec
58 CZ James Ross
58 MI Noah Casper
58 CZ Mack Robertson
59 10 & Under Female 25 Backstroke
59 KY Olivia Frias
59 GO Jewel Daum
59 KY Aurora Trenkle
59 EL Lilly Shutts
59 EC Londyn Bogulsaw
59 MI Addalea Jordan
59 MI Natalie Ramos
59 KY Adelyn Blinde
59 CZ Gretchen Guerra
59 MI Clarissa Ramos
59 CZ Ellie Russell
59 MI Gemma Fritson
59 MI Willow Philippi
59 MI Emery Maas
59 CZ Chloe Russell
60 10 & Under Male 25 Backstroke
60 KY Ethan Morris
60 CZ Myles Heimann
60 CZ Kael Hammerlun
60 CZ Grayden Guerra
60 CZ Max Bazata
61 12 & Under Female 50 Backstroke
61 KY Allison Dietz
61 CZ Audrey Baker
61 GO Rachel Miller
61 MI Aclynn Osterbuhr
61 EC Willow Burkey
61 EC Berlyn Boguslaw
61 CZ Rylee Nelsen
61 EC Gabby Limbach
62 12 & Under Male 50 Backstroke
62 KY Noah Jameson
62 CZ Koehn Baker
62 EL Troubadaur Moler
62 MI Wyatt Johnson
63 14 & Under Female 50 Backstroke
63 GO Aliyah Carlson
63 KY Izzy Svec
63 EC Addison Snover
63 EL Zailey Moler
63 MI Alessandra Banzhaf-Diaz
64 14 & Under Male 50 Backstroke
64 EL Collin Shutts
64 EL Karter Tilson
64 CZ Alex Favela
65 18 & Under Female 50 Backstroke
65 WH Reagan Johnson
65 EL Brooke Brockman
65 High School Female 50 Backstroke
65 KY Laura Dietz
66 18 & Under Male 50 Backstroke
66 EL Aidan Shutts
66 High School Male 50 Backstroke
66 No swimmers in this event
67 19 & Over Female 50 Backstroke
67 GO Madeline Jorgenson
67 GO Kayla Desersa
68 19 & Over Male 50 Backstroke
68 No swimmers in this event
69 30 & Over Female 25 Backstroke
69 GO Lisa Jorgenson
70 30 & Over Male 25 Backstroke
70 No swimmers in this event
71 10 & Under Female 200 Free Relay
71 KY KY-A
71 CZ Cozad Purple
71 MI Minden 4
72 10 & Under Male 200 Free Relay
72 CZ Cozad Black
72 CZ Cozad Sharks
72-C 10 & Under Co-Ed 200 Free Relay
72-C CZ Cozad Gray
72-C MI Minden C
73 14 & Under Female 200 Free Relay
73 KY KY-A
74 14 & Under Male 200 Free Relay
74 KY KY-A
74 CZ Cozad Red
74-C 14 & Under Co-Ed 200 Free Relay
74-C EL EL-7
75 OPEN Female 200 Free Relay
75 CZ Cozad Green
75 MI Minden G
76 OPEN Male 200 Free Relay
76 EL EL-76
76-C OPEN Co-Ed 200 Free Relay
76-C KY KY-A
76-C EL EL-10
76-C EL EL-8
76-C High School Co-Ed 200 Free Relay
76-C KY KY-A
77 30 & Over Female 200 Free Relay
77 No swimmers in this event
78 30 & Over Male 200 Free Relay
78 No swimmers in this event
78-C 30 & Over Co-Ed 200 Free Relay
78-C No swimmers in this event
79 08 & Under Female 25 Breaststroke
79 CZ Palmer Wilkins
80 08 & Under Male 25 Breaststroke
80 KY Owen Morris
80 CZ Gabe Bazata
81 10 & Under Female 25 Breaststroke
81 KY Olivia Frias
81 KY Scarlet Jameson
81 CZ Kelsey Favinger
81 CZ Camryn Shoemaker
81 WH Audrina Henery
81 KY Stella Loebig
81 KY Adelyn Blinde
81 KY Alexis Eigenberg
81 EC Leah Erickson
81 CZ Ivy Russell
81 CZ Chloe Russell
82 10 & Under Male 25 Breaststroke
82 CZ Tucker Brill
82 CZ Samuel Ross
82 CZ Landry Ide
82 CZ Jax Yocom
82 WH Jesse Ortiz
83 12 & Under Female 50 Breaststroke
83 GO Adalyn Carlson
83 EL Lauren Cunningham
83 EL Hailey Edwards
83 WH Ayva Bendorf
83 WH Makynna Ortiz
84 12 & Under Male 50 Breaststroke
84 EL Troubadaur Moler
84 WH Hunter Casper
84 MI Wyatt Johnson
85 14 & Under Female 50 Breaststroke
85 KY Lily Dietz
85 EC Kassidy Kenning
85 KY Jasmin Aguirre
85 WH Chloe Johnson
85 EL Zailey Moler
85 MI Emory Porter
86 14 & Under Male 50 Breaststroke
86 EL Brody Diefenbaugh
86 GO Axel Jorgenson
87 18 & Under Female 50 Breaststroke
87 No swimmers in this event
87 High School Female 50 Breaststroke
87 KY Laura Dietz
87 KY Maggie Trenkle
88 18 & Under Male 50 Breaststroke
88 WH Ethan Kruback
88 EL Bryce Reiners
88 EL Gavin Tilson
88 High School Male 50 Breaststroke
88 WH Russell Dietzz
89 19 & Over Female 50 Breaststroke
89 GO Kayla Desersa
90 19 & Over Male 50 Breaststroke
90 No swimmers in this event
91 30 & Over Female 25 Breaststroke
91 KY Amy Eigenberg
91 GO Lisa Jorgenson
92 30 & Over Male 25 Breaststroke
92 No swimmers in this event
93 08 & Under Female 25 Short Free
93 KY Juliet Norton
93 CZ Halsey Nelsen
93 EL Harmony Clouse
93 CZ Maisey Robertson
93 CZ Baylee Brill
93 CZ Palmer Wilkins
93 EL Reese Cunningham
93 KY Alice Shevtsov
93 CZ Gabrielle Caraway
93 CZ Hailey Sladek
93 MI Tatum Eckhardt
93 CZ Quinn Smith
93 CZ Michelle Mcardle
93 EL Maizey Moler
93 EL Symphony Clouse
93 EL Emily Edwards
93 CZ Maecyn Chrisinger
94 08 & Under Male 25 Short Free
94 EL Crew Tilson
94 CZ Gabe Bazata
94 CZ Carsten Baker
94 KY Converse Svec
94 KY Owen Morris
94 MI Noah Casper
94 CZ Mack Robertson
94 WH Dexter Casper
94 CZ James Ross
95 10 & Under Female 25 Short Free
95 KY Bridget Lind
95 MI Addalea Jordan
95 WH Audrina Henery
95 EL Lilly Shutts
95 EC Leah Erickson
95 KY Stella Loebig
95 EC Londyn Bogulsaw
95 CZ Ellie Russell
95 MI Willow Philippi
95 MI Natalie Ramos
95 CZ Ivy Russell
96 10 & Under Male 25 Short Free
96 GO Audric Carlson
96 MI Brody Casper
96 CZ Max Bazata
97 12 & Under Female 50 Short Free
97 GO Adalyn Carlson
97 KY Allison Dietz
97 WH Ayva Bendorf
97 EC Willow Burkey
97 GO Rachel Miller
97 EC Berlyn Boguslaw
97 MI Aclynn Osterbuhr
97 WH Makynna Ortiz
97 EL Lauren Cunningham
97 KY Ariana Albright
97 EL Berkley Reiners
97 EC Gabby Limbach
98 12 & Under Male 50 Short Free
98 CZ Carson Favinger
98 MI Wyatt Johnson
98 WH Hunter Casper
99 14 & Under Female 50 Short Free
99 GO Amaiya Carlson
99 GO Aliyah Carlson
99 KY Jasmin Aguirre
99 EC Alex Erickson
99 MI Adalle Banzhaf-Diaz
99 EC Addison Snover
99 KY Izzy Svec
99 WH Chloe Johnson
99 CZ Samantha Roberts
99 EC Kassidy Kenning
99 MI Emory Porter
99 MI Alessandra Banzhaf-Diaz
100 14 & Under Male 50 Short Free
100 CZ Myles Ide
100 KY Tristan Lind
100 GO Axel Jorgenson
100 EL Collin Shutts
101 18 & Under Female 50 Short Free
101 EC Kynadi Dallmann
101 EC Brie Purdy
101 EL Brooke Brockman
101 High School Female 50 Short Free
101 No swimmers in this event
102 18 & Under Male 50 Short Free
102 WH Ethan Kruback
102 MI Ian Sinsel
102 EL Bryce Reiners
102 High School Male 50 Short Free
102 WH Zebediah Black
102 WH Russell Dietzz
103 19 & Over Female 50 Short Free
103 WH Meadow Kruback
103 GO Kayla Desersa
104 19 & Over Male 50 Short Free
104 No swimmers in this event
105 30 & Over Female 25 Short Free
105 No swimmers in this event
106 30 & Over Male 25 Short Free
106 WH Dustin Johnson
106 EL Tom Martin
106 WH Brandon Schindler
107 08 & Under Female 50 Individual Medley
107 CZ Lucy Hanna
107 KY Juliet Norton
108 08 & Under Male 50 Individual Medley
108 No swimmers in this event
109 10 & Under Female 50 Individual Medley
109 KY Scarlet Jameson
109 CZ Kelsey Favinger
109 KY Aurora Trenkle
109 CZ Camryn Shoemaker
109 CZ Gretchen Guerra
109 KY Alexis Eigenberg
109 CZ Chloe Russell
109 CZ Ivy Russell
110 10 & Under Male 50 Individual Medley
110 KY Ethan Morris
110 CZ Kael Hammerlun
110 CZ Myles Heimann
110 CZ Landry Ide
110 CZ Tucker Brill
110 WH Jesse Ortiz
110 CZ Samuel Ross
110 CZ Cody Mraz
110 CZ Jax Yocom
111 12 & Under Female 100 Individual Medley
111 GO Adalyn Carlson
111 MI Aclynn Osterbuhr
112 12 & Under Male 100 Individual Medley
112 KY Noah Jameson
112 EL Troubadaur Moler
112 CZ Koehn Baker
112 GO Landon Feather
112 MI Frank Kovacs
113 14 & Under Female 100 Individual Medley
113 GO Aliyah Carlson
113 WH Lizzie Black
113 EC Alex Erickson
113 EC Kassidy Kenning
114 14 & Under Male 100 Individual Medley
114 CZ Myles Ide
115 18 & Under Female 100 Individual Medley
115 CZ Jorja Yocom
115 MI Mollie Runions
115 EL Mickala Clouse
115 High School Female 100 Individual Medley
115 KY Anai Aguirre
115 KY Maggie Trenkle
116 18 & Under Male 100 Individual Medley
116 EL Gavin Tilson
116 High School Male 100 Individual Medley
116 WH Zebediah Black
117 19 & Over Female 100 Individual Medley
117 GO Madeline Jorgenson
118 19 & Over Male 100 Individual Medley
118 No swimmers in this event
119 30 & Over Female 50 Individual Medley
119 KY Amy Eigenberg
119 GO Lisa Jorgenson
120 30 & Over Male 50 Individual Medley
120 No swimmers in this event
121 08 & Under Female 100 Free Relay
121 CZ Cozad Turquoise
121 CZ Cozad Purple
122 08 & Under Male 100 Free Relay
122 No swimmers in this event
122-C 08 & Under Co-Ed 100 Free Relay
122-C CZ Cozad Aqua
122-C EL EL-3
123 10 & Under Female 100 Free Relay
123 CZ Cozad Pink
124 10 & Under Male 100 Free Relay
124 CZ Cozad Orange
124 CZ Cozad Yellow
124-C 10 & Under Co-Ed 100 Free Relay
124-C MI Minden 3
125 12 & Under Female 100 Free Relay
125 No swimmers in this event
126 12 & Under Male 100 Free Relay
126 No swimmers in this event
126-C 12 & Under Co-Ed 100 Free Relay
126-C GO 126-GO-C
126-C EL EL-2
127 14 & Under Female 100 Free Relay
127 WH Sharks
128 14 & Under Male 100 Free Relay
128 KY KY-A
128-C 14 & Under Co-Ed 100 Free Relay
128-C EL EL-128C
129 18 & Under Female 100 Free Relay
129 CZ Cozad Peach
130 18 & Under Male 100 Free Relay
130 EL EL-130
130-C 18 & Under Co-Ed 100 Free Relay
130-C No swimmers in this event
130-C High School Co-Ed 100 Free Relay
130-C WH Bluegills
130-C KY KY-A
130-C KY KY-B
130-C KY KY-C
131 OPEN Female 100 Free Relay
131 CZ Cozad Green
132 OPEN Male 100 Free Relay
132 No swimmers in this event
132-C OPEN Co-Ed 100 Free Relay
132-C GO 132-GO-A
132-C EL EL-4
132-C MI Minden 1
132-C WH Salmon
133 30 & Over Female 100 Free Relay
133 No swimmers in this event
134 30 & Over Male 100 Free Relay
134 No swimmers in this event
134-C 30 & Over Co-Ed 100 Free Relay
134-C No swimmers in this event
Back Home